Na sołectwo Wólka składają się trzy wsie: Wólka, Staw I oraz Staw II.

Sołectwo położone jest w województwie wielkopolskim, w powiecie słupeckim, w gminie Strzałkowo.

Największa z miejscowości położonych na terenie sołectwa jest Wólka. Na terenie wsi znajduje się zabytkowy zespół pałacowy z XIX wieku składający się z:

Zdjęcie poniżej prezentuje odnowiony oraz rozbudowany na potrzeby Zespołu Szkolno – Przedszkolnego pałac

Warta uwagi jest również uznana za pomnik przyrody aleja kasztanowa. Wyłożona klasycznym brukiem droga już kilkadziesiąt lat zapewnia dojazd między innymi do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego

Szczególnie wiosną będący w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego park zachęca do rodzinnych spacerów na łonie natury

W miejscowości Staw I znajduje się zabytkowy, drewniany kościół z XVIII wieku. Obecnie jest to siedziba naszej Parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Stawie. Więcej przydatnych informacji można znaleźć bezpośrednio na stronie internetowej parafii.

W centralnej części miejscowości znajduje się kompleks uroczych stawów – bo gdzie ich nie szukać, jak właśnie w Stawie 😉 Aktualnie pod opieką Koła PZW nr 35 w Strzałkowie – świetne miejsce na wypoczynek oraz wędkarską przygodę.

Trzecia miejscowość wchodząca w skład sołectwa to nasze „mini” zagłębie przemysłowe. Na terenie Stawu II siedzibę ma między innymi Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego – producent skrobi ziemniaczanej oraz jej modyfikatów.

W bezpośrednim sąsiedztwie producenta skrobi znajduje się powstały w 2007 roku producent płyt styropianowych – firma ALBATERM Sp. z o.o